среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Седумнаесет мигранти пронајдени кај скопска Стаклара

migrnti

Последни вести

Седумнаесет мигранти изутринава се пронајдени на пругите во близина на поранешна Стаклара на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје.

Тие се пренесени во транзитниот прифатен центар.

Полицијата работи на утврдување од каде се мигрантите и на расчистување на случајот.

ФОТО: МИА

Најчитани вести