вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Седумнаесет сообраќајки во Скопје за 24 часа

soobrakajka

Поврзани вести

Седумнаесет сообраќајни несреќи се случиле вчера на подрачјето на град Скопје. Пет од несреќите поминале со материјална штета, додека во 12 од нив има повредени лица.

Со полесни повреди се здобиле осум возачи на моторни возила, двајца сопатници, двајца велосипедисти и еден возач на товарно возило.

Вчера полицијата „фатила“ и седум пијани возачи, 11 коишто не го почитувале ограничувањето на брзината на движење, четворица возачи не ги почитувале светлосно сообраќајните знаци на крстосниците, 22-ца возеле и по истекот на важноста на сообраќајната дозвола, како и без возачка дозвола, а 20 возачи ќе бидат казнети затоа што зборувале на мобилен телефон или, пак, возеле без безбедносен појас.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести