недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Седумнаесет загинати во Република Српска, утре Ден на жалост

Република Српска, за утре, 20.05.2014 година, прогласи Ден на жалост, по информацијата дека 17 лица од оваа држава загинале во поплавите кои измантите неколку денови го зафатија Балканот.

doboj-poplava-4

Поврзани вести

Република Српска, за утре, 20.05.2014 година, прогласи Ден на жалост, по информацијата дека 17 лица од оваа држава загинале во поплавите кои измантите неколку денови го зафатија Балканот.

„Во Република Српска 17 лица се водат како жртви на поплавите. Тоа е причината зошто прогласуваме Ден на жалост“, рече министерот за внатрешни работи, Радислав Јовчиќ.

На 17 мај, Владата на Република Српска прогласи вонредна состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести