вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Седумнаесет загинати во железничка несреќа во Тунис

Воз прегази маж од Батинци

Воз прегази маж од Батинци

Последни вести

Седуманесет лица загинаа, а седумдесет се повредени откако денеска воз удри во камион во близина на градот Ел Фахас во Тунис.

Очевидци велат дека камионот ја преминувал пругата кога бил удрен од воз, кој од Ел Фахас патувал за престолнината Тунис. Локалните жители соопштија дека преминот не бил обележан со рампа.

Ова е најтешката железничка несреќа во Тунис во последните неколку децении.

Најчитани вести