четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 28

Шефот на австриската дипломатија во посета на Македонија

Курц ќе има средба со шефот на македонската дипломатија Никола Попоски, по која ќе следуваат изјави за медиумите.

kurc-1-640x294

Последни вести

Сојузниот министер за Европа, интеграција и надворешни работи на Република Австрија Себастијан Курц денеска ќе престојува во работна посета на Република Македонија.

Курц ќе има средба со шефот на македонската дипломатија Никола Попоски, по која ќе следуваат изјави за медиумите.

Пленарни разговори во Министерството за надворешни работи ќе имаат и  делегациите на двајцата министри.

Најчитани вести