понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Ристовски: Сега може да размислуваме за Катар

borko

Последни вести

Првиот голман на „црвено – жолтите” Борко Ристовски одлично се претстави на реваншот со Грција. Тој истакна дека е задоволен од успеехот на репрезентацијата и дека сега може да се размислува за Катар.

„Од поранешна Југославија сите репрезентации освен Србија и Црна Гора се пласираа на СП, мислам дека тоа ни олеснува да добиеме еден од тие противници во групата и да собереме уште некоја победа. Премногу е рано за прогнози, треба да се подготвиме, да се корегираме во многу работи, и што поподготвени да го дочекаме првенството. Да не се залетуваме како минатит пат, чекор по чекор, цврсто да одиме по земја, се со ред, сега ќе размислуваме за СП, а потоа за тие квалификаци и пласман во Рио на Олимписките игри”, изјави Ристовски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести