Спорт

СЕХА: Утре Металург-Нексе, влезот слободен

СЕХА: Утре Металург-Нексе, влезот слободен

Утре, Металург го игра првиот официјален натпревар во 2015. година. Се работи за средба од 8. коло на СЕХА Гаспром регионалната лига, во која во Скопје ќе го пречекаме тимот на Нексе.

Овој натпревар се игра во СЦ Борис Трајковски, со почеток во 20.15 часот.

Влезот е слободен за сите заинтересирани.

Извор: Металугр.мк