Магазин

Сека Алексиќ е бремена

Сека Алексиќ е бремена

Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко Пиљкиќ конечно ќе станат родители, а по пет години брак конечно им се исполни најголемата желба.

Пејачката неодамна изјави дека ќе стане мајка кога Бог ќе го посака тоа, затоа што на тие работи неможе да се влијае, а желбата и се оствари и порано од што мислела.

-Сека и Вељко неодамна дознаа дека таа е бремена и малку е да се каже дека се пресреќни. Тие имаат се во животот и ова единственото нешто што им недостигаше за да го исполни нивниот живот, говорат добро информирани извори за српски „Курир“ и додава дека Сека несака да говори за тоа, туку сака сопствениот интимен живот да го чува за себе.

Да потсетиме Алексиќ во 2010-тата година се омажи за Вељко, а нивниот брак важи за еден од најхармоничните на балканската естрада.