четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Шеќеринска се одмара во ексклузивна приватна вила на Јонско море

На дел од фотографиите јасно се гледа добро познатиот луксузен бел џип регистриран и во сопственост на име на фирмата Дајнерс. Република потсетува дека со овој џип долго време управуваше Радмила Шеќеринска, се до моментот додека не беше уловена од новинарите.

Шеќеринска се одмара во ексклузивна приватна вила на Јонско море

Шеќеринска се одмара во ексклузивна приватна вила на Јонско море

Поврзани вести

Според фотографиите кои ги доби „Република“ од Јонскиот брег очигледно е дека заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска, била сместена во ексклузивна приватна вила на самиот брег на Јонското море. Вилата според фотографиите располага со сопствен базен.

slika2

 

Пребарувајќи по интернет лесно е да се заклучи дека во најсилниот туристички бран вакви ексклузивни вили, во прва линија покрај море и со сопствен базен, не можат да се изнајмат за цена помала од 400 евра за вечер. За некоја од овие вили цената може да достигне и до 1000 евра во зависност од тоа како се опремени во својата внатрешност, пишува Република.

slika3

На дел од фотографиите јасно се гледа добро познатиот луксузен бел џип регистриран и во сопственост на име на фирмата Дајнерс. Република потсетува дека со овој џип долго време управуваше Радмила Шеќеринска, се до моментот додека не беше уловена од новинарите. Но тоа не смета службениот џип да се користи за приватен одмор.

slika-3

Република вчера известие дека Радмила Шеќеринска е на одмор во местото Сивота на Јонското море кое важи за едно од полуксузните места на западниот брег на Грција. Во ова место има голем избор од преубави плажи, многу мали островчиња со можност за пловидба до нив, идилични пејсажи и луксузни апартмани и вили за сместување.

slika-4

Заменик претседателот на СДСМ е позната во јавноста по скапиот живот, луксузниот стил на облекување, џипови, големи станови и луксузни вили. Се надеваме дека овогодинешниот одмор и ги исполнил очекувањата.

slika-5

Најчитани вести