понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Секретар на битолски Црвен крст си се почестил со туѓи уплати за летен камп

Пријавениот пречекорувајќи ја својата службена положба и овластување како скеретар на Црвен крст-Битола во периодот од месец јуни до месец август 2011 година присвоил парични средства во висина од 2.170 евра, пари кои биле уплатени од волонтери од Клубот на млади за патни трошоци за престојување во летен камп во Бурса-Турција.

denari

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против Н.Х.(58) од Битола, секретар на Општинската организација Црвен крст од Битола за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.

Пријавениот пречекорувајќи ја својата службена положба и овластување како скеретар на Црвен крст-Битола во периодот од месец јуни до месец август 2011 година присвоил парични средства во висина од 2.170 евра, пари кои биле уплатени од волонтери од Клубот на млади за патни трошоци за престојување во летен камп во Бурса-Турција.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести