Секс

Секс пози само за искусни

Секс пози само за искусни

Сцените со жежок секс од познати еротски романи од Е.Л. Џејмс ги распамети читателите ширум светот.

Сега фантазијата можете да ја претворите во реалност, само ако позајмите некој идеја од „50 нијанси сиво“.

Без оглед на тоа дали преферирате ванила или чоколадо.

Од позади

Анастасија сака кога Кристијан пенетрира длабоко во неа во кучешка поза и ја држи со спори движења од страна.

seks-1408389053-44534

Орален секс со врзани раце

Препуштете му се на партнерот баш како Анастасија. Дозволете му да ви ги заврзе рацете од омилената вратоврска и да ги стави над вашата глава. Уживајте во неговите бакнежи од главата па се до ножните прсти.

На стол

Изненадете го својот партнер сред важен телефонски разговор. Речете му дека го посакувате веднаш. Исто како Анастасија, лежете со грбот потпрени на стол, раширете ги колената и потпрете ги стопалата на ивицата на рамна површина, а потоа препуштете му да одлучи што ќе ви прави.

devojka-u-vesu-1392398382-26992

Мисионерска поза

Класиката пали секогаш, оваа положба е интимна и мила на многу жени поради лесната стимулација на клиторисот. Не не чуди ни тоа што Кристијан ја избрал оваа поза за првиот секс со Анастасија.

Сточеки…пред огледало

Застанете пред него, вашиот грб нека биде припиен за неговите гради, па дозволете му да ве допира по вашето тело. Гледајте ја оваа сензуална предигра во огледало, а кога страста ќе се разгори, пуштете го да пенетрира во оваа поза.

devojka-sa-ruzama-1400148189-35904

Врела купка

Бањајте се заедно. Кога влажните допири ќе ве заносат, седнете на партнерот и преземете контрола. Вие ќе бидете тие кои ќе одлучат за ритамот и брзината на сексуалниот однос.

Само за искусни играчи

Ако ви се допаѓаат малку валкани игри во креветот, задолжително позајмете сцена од романот. Дозволете му на партнерот да ви ги заврзе зглобовите на рацете и нозете со лисици или вратоврска, покријате ги очите со превез и за да ви го одземе сетилото за слух, нека ви ја пушти вашата омилена музика.

Вашите останати сетила, како мирис и допир ќе бидат наострени, па препуштете се на патот на истражувањата со помош на усните, забите или секс помагалата.