недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Секс пози со кои не можете да згрешите

Стручњаците велат дека жените ги сакаат сите овие пози, бидејќи најчесто доживуваат оргазам.

seks pozi

Поврзани вести

Жените во некои пози полесно доживуваат оргазам, па ако ви е до тоа вашата партнерка да ужива наместо да се преправа, проучете што од понуденото и одговара. Стручњаците велат дека жените ги сакаат сите овие пози, бидејќи најчесто доживуваат оргазам.

Мисионерска поза, сексолозите тврдат дека ова е поза во која жените лесно и често доживуваат оргазам. Зошто? Како што самите изјавија во едно истражување, мисионерската поза им овозможува поголема блискост со партнерот, а на жените тоа им е исклучително важно во сексот. Така полесно се опуштаат, а опуштањето ги води до побрз оргазам.

Свртена каубојка, оваа поза во која мажот седи или лежи, а жената е свртена со грб.Тоа е добра поза бидејќи овозможува лесен пристап до клиторисот , а стимулацијата на клиторисот е најчест начин жената да доживее оргазам.

Отпозади. Жените ја сакаат оваа поза, бидејќи овозможува контрола над ситуацијата.Можат да го изберат посакуваниот агол и длабочиа на пенетрацијата, а оваа поза овозможува активирање на Г-точката. Во оваа положба жената не мора сама да го стимулира клиторисот, туку добро е дојдена и неговата рака.

Таа врз него.Оваа поза на која на жената и овозможува најголема контрола. Но може да биде малку заморна за жените, посебно ако немаат кондиција и силни мускули. Мажот може да помогне така што со раце ќе ги мрда нејзините колкови. Жената тогаш може да се сконцентрира на својот клиторис и да постигне оргазам но и на длабочината на пенетрацијата.

Жешка лажичка, ова е поза во која жената треба да биде свртена со грб на мажот, а тој да биде доближен со предниот дел на неговото тело. Задникот исфрлете го спрема него и одредете го ритамот на пенетрација. Позата овозможува допир на клиторисот, а уживањето е загарантирано.

Вмрежена поза, и двајцата легнете на страна но бидет свртени еден спрема друг. Нејзината задача е да го опфати со нозете, односно едната негова нога. Така ќе бидете многу блиску еден до друг додека се одвива пенетрацијата. Поради рамнотежа, потребно е партнерите да се придржуваат. Во оваа поза жените многу лесно доживуваат оргазам.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести