петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Секс, секој ден. Еве зошто

1153449-profimedia-0037213457

Поврзани вести

По напорниот ден, гужвите во сообраќај и многу семејни обврски на секого му треба оддишка.Наместо да се свртите кон алкохол или да земете некои од лековите за смирување, ослободете се од стресот на природен начин. Еве зошто сексот е важен дел од нашиот живот и треба да се практикува секој ден.Можеби не сте расположени тоа да го правите често , но можеби ќе се размислите.

Мажите кои водат љубов секој ден, имаат помали шанси да добијат срцев удар. Со редовен секс се зајакнува имунитетот. Преку сексот ќе се ослободите од стресот и тоа е точно.

Ако ве боли глава не избегнувајте го сексот, може да ви помогне да се ослободите од главоболката. Ако редовно водите љубов, поспоро се старее. Се ослободува хормон задолжен за здравиот изглед на кожата.

Најголем дел од луѓето немаат време за тренинг, но сексот е одличен за кондиција.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести