Секс

Секс трикови за да го заведете секој хороскопски знак

Секс трикови за да го заведете секој хороскопски знак

Кој е најсилниот адут на вашиот хороскопски знак во заведувањето? Дознајте во продолжение:

Овен

Таа: Таа е љубопитна, но одбивно реагира на додворувањата. Пристапот мора да биде лежерен. По пристапувањто и краткиот разговор треба да си заминете. Потоа треба да се вратите, но и да глумите дека не ја забележувате. Треба да разговарате со колку еможно повеќе личности во околуната. Кога контактот ќе успее, треба дискретно да изведете се. Ако дозволи да ја допрете на бедрата тоа е знак на попуштање. Соблекувањето треба да го направите внимателно. Таа не поднесува неспретност, веднаш ќе се облече и ќе си замине. По сексот не треба ништо да очекувате. Другиот ден ќе се прави дека не ве познава.

Тој: Тој има детска љубопитност, па реагира наивно. Убавата жена за него е како убава играчка. Сака лежерност, а мини здолништето може многу да направи. Треба да влезете во неговото видно поле, да префрлите нога преку нога, но да не го гледате. Тој ќе се вознемири ако види дел од долната облека под здолништето. Треба да поминете покрај него и како случајно да го допрете. Да си заминете и да се  вратите. Дотогаш ќе се прибере и ќе ви пријде.

Бик

Таа. Овде заведувањето е макотрпно. На крајот се исплати затоа што биковите се мошне нежни и крајно толерантни. Ќе прифатат разговор, но не сакаат ништо што е нагло. Бараат внимание и многу време. Кога ќе дојде до секс, треба да покажете трпение. Таа ќе ги отфрла допирите, но нема да бега, туку ќе ве предизвикува, а ќе се прави дека не е така. Од првиот сопир до соблекувањето може да помине многу време. Кога ќе попушти, ќе го направи како и понатаму да ве одбива. Но, наеднаш ќе ви покаже колку многу ужива. По сексот со неа треба да се однесувате пријателски и другиот ден нема да бега.

Тој: Ако сте претерано динамична личност, тој ќе ве одбие. Ако му предложите трчање или му говорите за здравата храна, веќе нема да го видите. Сака да слуша и тоа му е слаба точка. Замолете го да ви помогне во решавањето на некој проблем. Како доста аналитична личност, тој на долго и нашироко ќе ви објаснува. Колку подолго трае разговорое, врската станува посилна. Нема се да биде готово кога ќе ве фати за рака. Ако е гладен или ако му се спие, ќе замине. Сексот со него е едноставен и удобен. Ако сте возбудени и сакате што побрза пенетрација, би можеле да се разочарате, затоа што тој оди полека. Се труди да ја задоволи партнерката.

Близнаци

Таа: Таа е весела и жива, но и нескротлива. Логиката и’ е разорувачка, а секогаш е барем два чекори пред додворувачот. Пред да изговорите било што, таа веќе знае. Лесно прифаќа секс и не се срами да се соблекува. Од сексот прави претстава, а се соблекува како стриптизерка. Сака груб секс, а не поднесува милно говорење и романтични приказни. Ако прифатила интимен разговор, веројатно прифатила и се друго. Не помни лица, па затоа можеби би било добро да и’ пријдете како да сте и стар пријател. Ќе се чуди, но ќе го прифати уверувањето дека се знаете од претходно.

Тој: Најдобро е да го заведете на забава. Треба да му се приближите мошне дискретно, без било каква приказна. Рацете треба да прават повеќе од устата. Под масата провлечете ја раката и допрете го за половиот орган. Реакцијата ќе биде моментална. Тешко се одвојува од пријателите и забавата, па не треба да го форсирате. Сексот може да почне кога ќе заврши забавата. Тој е мајстор за секс, играч што може да смисли и неверојатни нешта.

Рак

Таа: Ако сакате само секс, од Раковите бегајте колку можете подалеку. Тие обично имаат еден или двајца партнери иако оставаат сосема поинаков впечаток. Се облекуваат нападно секси, предизвикуваат, но ништо повеќе од тоа. Ќе тргнат со вас ако сте забавни, но допирот по градите е врв на успехот. Таа сака да говори, па за вашето додворување ќе им говори на сите што ќе може. Со нив е потребно крајно внимание. Ако ви дозволи секс, тогаш речиси и да не постои можност да се решите од неа.

Тој: Сака да остави впечаток на мачо мен. Договорот, точноста и времето за него се имагинарни поими. Можете да го заведете секогаш и во секоја прилика. Попушта лесно затоа што нема желба да се бори. Фатете го за рака и поведете го со вас. Но, морате добро да му објасните што сакате, затоа што и кога ситуацијата е јасна, нему мора се да му биде јасно. Во сексот може да биде исклучително добар.

Лав

Таа: Таа е мајстор за орален секс, а му пружа на партнерот уживање на сите можни начини. Не реагира веднаш, туку само на суптилно, интелегентно додоворување. За воопшто да ве забележи, мора да бидете некој и нешто или барем да се правите дека сте. Ако сте на забава, одете до девојките, забавувајте се, ракувајте се со сите и таа ќе ве забележи. Погледот е она основното. Дофрлете и’ поглед повеќе пати, но не и’ приоѓајте. Дури подоцна можете да дојдете до неа со некој конкретен предлог. Пример, да и донесете колачи, печиво или нешто слично. Во сексот е исклучителна, веднаш се препушта, ја води играта и ужива.

Тој: Тој е мајстор на заведувањето и голем посматрач. Посматра и оценува, а потоа тргнува. Потребно е постојано да бидете во неговото видно поле. Сака чисти, префинети жени, па за средбата со нив треба добро да се подготвите. Треба да ги прегрнувате мажите што се заедно со вас во друштво. Тој че посматра, акога ќе оцени дека е вистинскиот миг, мирно ќе ви пријде. Кога ќе дојде до секс, немора да дојде и до пенетрација. Тој понекогаш се задоволува и само со тоа што ќе ве возбуди до лудило. Тогаш може да се повлече. Но, тоа не се случува често. Тој е мајстор за еротските техники.

Девица

Таа. Доминантна и храбра, таа ќе ве освои и ќе ве наведе на секс. Таа е мошне перверзна, сака се… Оралниот секс мошне ја возбудува, но кога таа ви дава. Нејзината доминација едноставно треба да ја прифатите. Поинаку не оди. Таа одредува со кого ќе води љубов и кога. Ако ја заведувате само едно треба да имате на ум – мора да сте свежо избањате и добро намирисани. Тоа кај неа разбудува нагон за секс. Сака се, а најмногу изразена грубост и вулгарни зборови што треба постојано да и’ ги шепотите на уво. Романтиката и нежноста кај неа не поминуваат.

Тој: Не е брз во носењето одлуки, па треба да му пријдете и јасно да му ставите до знаење што сакате. Тој за се мора добро да размисли. Конечната одлука зависи од процената кој сте и што сте. Чистотијата на телото и пријатниот мирис на парфем се нешто што му е многу важно. Ако оцени дека сте личност што е вредна за неговото внимание, тој ќе се покаже како вистински џентлмен, а во сексот како вистински мајстор.

За останатите хороскопски знаци повеќе на следната страница…