петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Селекторот Ѓуровски со две нови имиња на списокот за дуелот против Словачка

Селекторот на фудбалската репрезентација Бошко Ѓуровски го соопшти списокот од 20 фудбалери за дуелот против Словачка на 15 ноември.

pres gjurovski

Поврзани вести

Натпреварот, кој започнува во 20:45 часот а ќе се игра на националната арена “Филип Втори”, е меч во рамките на квалификациите за ЕП 2016.

Овој дуел ќе биде шанса и за повратниците во репрезентација, Давид Бабунски и Даниел Георгиевски, да си ја зацврстат својата позиција во тимот и за наредните натпревари од групата. Ова особено важи за Давид Бабунски, кој импресионираше на натпреварите за младата репрезентација, па сега повторно ќе има прилика да покаже дека е материјал и за А-селекцијата.

„Го следев настапот на Бабунски со Романија каде одигра квалитетно и овој повик е награда сигурно за тоа издание. За него не треба да се трошат зборови дека е огромен потенцијал од кого многу очекуваме во иднина. Георгиевски игра стандардно во Мелбурн, гледам дека игра на левата бековска позиција и сигурно ќе ни биде од корист“ – истакна на прес-конференцијата Ѓуровски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести