петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Селекторот го објави списокот за натпреварите против Луксембург и Украина

ѓуровски

Поврзани вести

Селекторот на македонската репрезентација, Бошко Ѓуровски ги објави имињата на фудбалерите на кои ќе смета за квалификациските натпревари против Луксембург и Украина.

Боби Грнчаров и овој пат не се најде на списокот на Ѓуровски, Иван Тричковски повторно откажа поради клупски обврски, а повратници во селекцијата се фудбалерот на Вардар, Глигоров и Муарем Муарем кој игра одлично во дресот на Карабах.

Македонија на 9. октомври го пречекува Луксембург на Филип Втори Арената, а на 12. и гостува на Украина.

Голмани: Томе Пачовски, Андреја Ефремов, Дарко Тофиловски

Одбрана: Ванче Шиков, Даниел Мојсов, Ардијан Цуцули, Дарко Велковски, Дарко Глишиќ, Стефан Ристовски, Александар Дамчевски

Среден ред: Аријан Адеми, Мухамед Демири, Марјан Радески, Никола Глигоров, Александар Трајковски, Стефан Спировски, Муарем Муарем

Напад: Агим Ибраими, Адис Јаховиќ, Јован Костовски, Крсте Велкоски, Бесарт Абдурахими, Мирко Ивановски

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести