понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Селекторот Милевски го соопшти списокот на фудбалери кои ќе настапат против С. Ирска

Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски го соопшти списокот на фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар против селекцијата на Северна Ирска на 13 октомври на гостински терен.

Селекторот на репрезентацијата до 21 година го соопшти списокот на фудбалери кои ќе настапат против С. Ирска

Селекторот на репрезентацијата до 21 година го соопшти списокот на фудбалери кои ќе настапат против С. Ирска

Поврзани вести

Во тимот на Милевски за прв пат е повикан офанзивниот фудбалер на Брегалница, Стефан Мишев, повратници во надежната репрезентација се Тихомир Костадинов, Алекса Амановиќ и Бесмир Бојку.

Милевски со проверени фудбалери ќе ја нападне С. Ирска на гости

Милевски со проверени фудбалери ќе ја нападне С. Ирска на гости

Најчитани вести