петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Селекторот на Аргентина си најде алиби

SELEKTOR ARGENTINA ALIBI

Последни вести

Дека е противникот во мала предност, во овој случај репрезентацијата на Германија, смета и актуелниот селектор на Аргентина, Алехандро Сабела, кој потсети дека за разлика од противникот во финалниот натпревар, неговиот тим и во 1/4 финалната и во полуфиналната рунда одигра по 120 минути.

“Ние за разлика од германците игравме продолжетоци и тоа еден ден по полуфиналето кое го играше Германија. Сепак ќе видиме колку таа причина што се „поодморни“ од нас ќе влијае на натпреварот. Тие финалето го обезбедија по 45 минути и водство од 5:0 на полувремето, а ние се боревме до последниот свиреж”, изјави Сабела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести