вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Селекторот на Венецуела буквално “замолкнат” од судијата

Селекторот на Венецуела "полуде" за време на мечот против Канада, судијата го "замолкна"

Селекторот на Венецуела "полуде" за време на мечот против Канада, судијата го "замолкна"

Поврзани вести

Кошаркарската селекција на Венецуела приреди огромно изненадување кога ја победи репрезентацијата на Канада во полуфиналето на ФИБА Америкас и со тоа обезбеди пласман на Олимписките игри, а кулминација беше триумфот врз Аргентина во финалето.

За време на полуфиналниот меч против Канаѓаните, селектотот на Венецуела, Нестор Гарсија беше премногу возбуден поради што главниот арбитер Хуан Карлос Гонзалес се послужи со интересен метод за да го смири…

Најчитани вести