петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Селфито виновно за смртта на Лука

kantrimen-luka500

Последни вести

Откако побараа повторно сослушување, сооучесничките кои во кобната вечер биле во автомобилот, со кој на 26-ти јули беше прегазен 21-годишниот Лука Јовановиќ, изјавиле дека автомобилот бил исечкан на декови и префрлен во странство, пренесува српски Блиц.

Тамара Богдановиќ која е обвинета за прекривање на злосторство рекла дека има видео запис од несреќата во траење од две секунди, и друга снимка од 20 минути, бидејќи се снимале пред да се случи несреќата, а видеото од две секунди е од моментот кога тие си правале селфи, и кога според сооучесничките се случила и несреќата.

ЉНа снимката не се гледа несреќата, но се слуша како јас му велам на Марко „Застани“, а Тамара вели „Полека, полека“, на што тој одговори „Не можам сега, мораме да одиме“. Тие снимки ги избришав од својот телефон, но ги префрлив на УСБ и ќе ги доставам до судот“, изјавила Милица Новаковиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести