петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Село Рашче денеска без вода

Корисниците од селото без вода се од 10:45 часот, а ќе бидат се додека не се санира дефектот.

images (1)

Последни вести

Јавното претпријатие “Водовод и канализација” информира дека денеска без вода е селото Рашче. Прекинот е настанат поради дефект на водоводната мрежа.

Корисниците од селото без вода се од 10:45 часот, а ќе бидат се додека не се санира дефектот.

Екипите на ЈП “Водовод и канализација”, работат  на остранување на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести