среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Семејна драма во Куманово: Запалил плинска боца и ја фрлил во спална соба

mvr

Поврзани вести

Вистинска семејна драма се случила во Куманово на крајот на јануари, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Најпрво настанала расправија меѓу 28-годишниот С.Д. и неговиот брат, по што С.Д. запалил плинска боца и ја фрлил во спалната соба и предизвикал пожар.

Пожарот бил локализиран од неговиот брат и мајка.

Кумановската полиција против него поднесе кривична пријава за „предизвикување општа опасност“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести