петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Семејна љубов: Миранда Кер во кревет со своите мајка и баба

Популарната манекенка Миранда Кер по разводот со Орландо Блум бара поддршка од своето семејството, па поради тоа на „Инстаграм“ објави слика на која во кревет лежи со своите мајка и баба.

miranda-ker

Поврзани вести

За Кер оваа фотографија е „семејна љубов“, а одамна е познато дека Миранда е исклучително поврзана со својата баба Тереза, која била на чело на нејзината компанија „Кора Органик“.

Миранда често пати во јавност се фали со советите на нејзината баба, а посебно кога станува збор за момчињата.

„Секој ден стави по малку шминка и облечи убав долен веш и ќе го задржиш својот маж. Тоа се некои од советите кои ми ги кажа таа“, рекла Миранда.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести