понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Семејна расправија заврши трагично: Жена со метална шипка го уби сопругот

Трагедија во кочанско, си го убила сопругот со метална шипка.

g_polliciska lenta

Поврзани вести

Семејната драма заврши со убиство, сопругата со метална шипка го уби сопругот, самата повикала полиција.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, 48-годишната  М.Ѓ. во семејниот дом во кочанското село Облешево се расправала  со сопругот 55-годишниот  Благојче Ѓ.

Во момент на лутина и гнев, таа со метална цевка го удрила сопругот во главата, по што тој паднал на земја.

Без да знае дали сопругот е починат или само онесвестен, таа самата повикала итна помош и полицијата. За жал, лекарите само констатирале смрт.

Жената е приведена, а полицијата работи на целосно расчистувањ на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести