сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Семејна трагедија на Андрес Ињеста

injesta

Поврзани вести

Само неколку часа откако тренерот на каталонскиот гигант Барселона, Херардо Тата Мартино, откри дека одличниот играч за врска, Андрес Ињеста поради семејни причини, нема да биде дел од тимот на денешниот натпревар, шпанските медиуми открија дека се случила голема трагедија во неговата фамилија.

Неговата сопруга Ана Ортиз поради компликациите во бременоста го загубила детето. Токму поради оваа причина, Иниеста побарал да биде ослободен од обврските на неодредено време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести