недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Семејство од Желино „олеснето“ за над 19.500 евра

zlaten nakit

Поврзани вести

Тешка кражба се случила вчера во тетовското село Желино, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Непознатиот крадец преку прозорец од подрумските простории успеал да влезе во куќата на 78-годишниот Ј.Б. од село Желино. Во пленот на крадецот имало поголема количина златен накит и гасен пиштол, кој што сопственикот го поседувал со дозвола.

Според проценките на сопственикот, направена е штета од над 19.500 евра.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот и откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести