вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Семејството ги доби резултатите на ДНК анализата за Дениса

denisa-brod1

Последни вести

Резултатите од ДНК анализата се пристигнати во рацете на семејството на 23-годишната Дениса Маркоска, но полицијата не открива дали пронајденото тело во Егејското море е на младата прилепчанка.

Извори од семејството на Дениса за Press24 потврдуваат дека пронајдениот женски труп е на Дениса Маркоска, но не откриваат повеќе детали.

Дениса Маркоска за последен пат беше видена на 13 септември на бродот Серенисима каде што работела во моментот кога тој пловел кон Крит. Од тогаш и се губи секаква трага.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести