вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сент Етјен непремостлива пречка за Лион

sent etjen precka lion

Поврзани вести

Неделниот дерби натпревар од 31. коло во француската Прва лига, дуелот помеѓу директните ривали за третата позиција на табелата, Олимпик од Лион и Сент Етјен, заврши со минимален триумф на гостинот од 2:1.

И покрај големиот отпор во сите 90 минути, новајлијата во елитното друштво, тимот на Генгамп на крајот доживеа минимален пораз на гостувањето во Лил, а убедлива победа од 3:0 во првенствената пресметка против екипата на Бастија, забележаа фудбалерите на Рен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести