среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Сент Етјен спаси кожа во судиското продолжение

sent etjen spasi koza

Поврзани вести

Без победник, 1:1, заврши неделниот дерби натпревар од 25. коло во француската Прва лига, дуелот помеѓу четрвртопласираниот и петопласираниот тим на табелата, Сент Етјен и  Олимпик од Марсеј.

Фудбалерите на Сент Етјен мораат да бидат позадоволни од конечниот резултат затоа што израмнувачкиот погодок го постигнаа во 93 минута од натпреварот.

Фенерџијата на табелата, тимот на Ајачио не се покажа како посериозна пречка за фудбалерите на Олимпик од Лион, кои сосема заслужно забележаа сигурен триумф од 3:1, а четри погодоци, по два во двете мрежи беа постигнати на првенствената пресметка помеѓу екипите на Евијан и Лил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести