среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Сеобложил дека Шкотска нема да се отцепи и добил 200.000 фунти

Според најголемата британска обложувалница, на облози за шкотскиот реферндум се уплтени околу три милиони фунти.

bbbritanec

Последни вести

Британски „комарџија“ вложил 9.000 британски фунти во обложувалница во југозападниот дел на Лондон, објави обложувалницата „Вил Хил“, верувајќи дека Шкотланѓаните нема да се изјаснат за независност, со што заработил 200.000 фунти.

Според најголемата британска обложувалница, на облози за шкотскиот реферндум се уплтени околу три милиони фунти.

Проценките на обложовалниците беа дека Шкотска ќе добие независност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести