понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Сепаратистите ја повлекуваaт тешката артилерија од Доњецк

Donjeck-Antimajdan

Последни вести

Лидерот на проруските сепаратисти денеска изјави дека започнале со повлекување на тешката артилерија од позици во јужниот дел на Доњецката област во Источна Украина.

– Војската почна со повлекување на артилериските делови со калибар над 100 милиметри во јужниот дел на самопрогласената Доњецка народна република, изјави денеска Денис Пушилин, заменикот директор на парламентот на ДНР.

 

Најчитани вести