вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Серена го освои Мајами

2052848541533764497cc22411357064_size3

Поврзани вести

Американската тенисерка Серена Вилијамс е победничка на ВТА турнирот во Мајами, откако во финалето ја совлада Кинеската На Ли со 7:5, 6:1. Вилијамс уште еднаш ја покажа својата доминација во женскиот тенис, а нејзината противничка имаше сили да се спротистави само во првиот сет. Ли одлично го почна првиот сет, имаше водство од 5:2, но не успеа да го освои. По ова Вилијамс влезе во ритам залужно стигна до својата седма титулар во Мајами

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести