Спорт

Серена се гордее со големите гради

Серена се гордее со големите гради

Светскиот женски тениски рекет број еден Американката, Серeна Вилијамс призна дека е горда на своите облини.

„Кога бев млада мислев дека би било убаво да имам атлетскла градба, да сум градена како спортист, а не женствена. Но кога луѓето почнаа да му кажуваат дека им се допаѓа мојот изглед , тоа ми беше голема мотивација да останам каква што сум. научив да бидам горда на своите облини и големи гради, изјави Серена која позираше за новиот број на списанието “Фитене магазин”.

„За мене е важно да ги комбинирам вежбите, трчам, возам велосипед, одам на јога, но и на танц, бидејќи не можам да тренирам кога ќе се уморам. Танцот е забавен , а на тоа одам по трчањето” , додаде Американката.