среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Серена се гордее со големите гради

serena

Поврзани вести

Светскиот женски тениски рекет број еден Американката, Серeна Вилијамс призна дека е горда на своите облини.

„Кога бев млада мислев дека би било убаво да имам атлетскла градба, да сум градена како спортист, а не женствена. Но кога луѓето почнаа да му кажуваат дека им се допаѓа мојот изглед , тоа ми беше голема мотивација да останам каква што сум. научив да бидам горда на своите облини и големи гради, изјави Серена која позираше за новиот број на списанието “Фитене магазин”.

„За мене е важно да ги комбинирам вежбите, трчам, возам велосипед, одам на јога, но и на танц, бидејќи не можам да тренирам кога ќе се уморам. Танцот е забавен , а на тоа одам по трчањето” , додаде Американката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести