среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Серена се опоравии ќе игра во Њујорк

Serena-Williams-img16902_668

Последни вести

Американската тенисерка Серена Вилијамс се повлече од Вимблдон под сомнителни околности, а германскиот магазин „Билд” тврдеше дека е бремена од нејзиниот тренер Патрик, но таагидеантираше сите инфоации и најави дека ќе настапинатурниротво Њујорк.
„Сега знам дека ако повторно се чувствувам лошо, нема да стапнам на теренот,- рекла тенисерката, посочувајќи дека станувало збор за вирусна инфекција поради која три дена не можела да стане од кревет, а докторите и забраниле да патува. Бев навистина многу болна. Обично кога ќе загубам, го барам првиот авион за да си одам, изјави Серена.
Наспроти шпекулациите дека абортирала, Серена изјави дека била во Хрватска на одмор, каде што наутро тренирала, а потоа во Канада снимала филм каде што се играла самата себе. Во 2011 година Серена имаше проблеми со згрутчување на крвта и хематом кој мораше да и биде хируршки отстранет. Нејзината сестра Винус Вилијамс веќе има дијагностицирано автоимуна болест, Сјогрен синдром.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести