недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Серена во потера по крадец кој и го “собра” мобилниот телефон

Најдобрата светска тенисерка Серена Вилијамс имаше непријатна епизода во еден ресторан, кога непознато лице се обиде да го украде нејзиниот мобилен телефон.

Серена Вилијамс во непријатна ситуација - бркаше крадец кој и го "собра" мобилниот телефон

Серена Вилијамс во непријатна ситуација - бркаше крадец кој и го "собра" мобилниот телефон

Поврзани вести

Но, Серена ја покажа својата брзина и одлучност и успеа да го стигне крадецот кој веќе беше излезен од ресторанот со нејзиниот телефон.

Серена Вилијамс беше на вечера со основачот на Редит, Алексис Оханиан, а потоа се случи неочекуван настан… Но, Серена ги разреши проблемите…

Најчитани вести