петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Серена затруднела од тренерот ?

serena

Поврзани вести

Светскиот женски тениски рекет број еден Американката Серена Вилијамс е бремена од нејзиниот тренер Феранцузинот Патрик Миратоглу, открива германскиот „Билд#, Ова е и најверојатната причина поради која Американката се чувствуваше изнемоштено и го загуби мечот од третото коло на Вимблдон од Ализ Корне. Потоаз заедно со својата сестра не можеше да го доигра мечот во игра на двојки.

За сега, нема официјална потврда, но ниту демант за оваа вест.

„Серена е бремена со Патрик. Интересна е врската меѓу тенисерката и тренерот, а Французинот вели дека не ја видел во изминатите два дена, откако таа се повлече од турнирот и во игра на двојки”, пишува германскиот медиум.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести