петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Сергеј Андреев го напушта Вардар – конечно !

Andreev-

Поврзани вести

Бавни се, ама полека сфаќаат некои работи. Раководните луѓе на Вардар по речиси две сезони, иако оваа ја освои и шампионската титула, ќе ја раскинат соработката со шефот на стручниот штаб Сергеј Андреев по крајот на актуелново првенство. Рускиот стратег, кој дојде во Македонија како добар познаник на сопственикот Сергеј Самсоненко веднаш по неговото преземање на најтрофејниот македонски клуб, речиси сигурно нема да го води тимот во квалификациите за Лигата на шампионите.

Прочитајте повеќе на следниов ЛИНК.

Најчитани вести