сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Серхио Агуеро ќе остане само пуста желба на Реал (М)

aguero pusta zelba

Поврзани вести

Претседателот на најтрофејниот клуб во шпанската Примера дивизион, Реал (М), Флорентино Перез и понатаму не се откажува од намерата да ги осигура услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на најбогатиот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, Серхио Агуеро.

Англиските медиуми повторно ја форсираат приказната дека првиот човек на :кралскиот клуб” подготвува нова понуда за брзоногиот напаѓач не помала од 50 мил. евра, но и дека истата експресно Ќе биде одбиена од сопствениците на Манчестер Сити со образложение дека Агуеро има статус на недопирлив на “Итихат” и дека вреди дупло повеќе од понудената сума на Реал (М).

Аргентинскиот интернациналец важеше за голема желба и на сега веќе поранешниот претседател на каталонскиот гигант Барселона, Сандро Росле, но првиот човек на Барса не беше подготвен да понуди поголема парична сума за најдобриот голгетер во дресот на Манчестер Сити.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести