петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Серија експлозии во склад за муниција во Луганск

Најмалку две лица загинаа, четворица се повредени во пожар кој настана по серија експлозии во склад за муниција во областа Луганск во југоисточна Украина.

pozar-ukraina-1

Последни вести

Најмалку две лица загинаа, четворица се повредени во пожар кој настана по серија експлозии во склад за муниција во областа Луганск во југоисточна Украина. Поради пожарот околу 20.000 лица се евакуирани.

Просторот од околу 300 метри квадратни бил зафатен од пожарот што избил во складот за артилериска муниција во градот Сватово, а како што наведуваат локалните власти на таа локација има повеќе од 3, 5 тони муниција, пренесува Раша тудеј.

Експлозиите предизвикале масовна паника во областа што е под контрола на власта во Киев.

Во експлозиите…

Најчитани вести