петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Серија експлозии во Сплит, над пристаништето густ чад

Според тврдењата на работниците, се слушнале две експлозии кои се случиле во зградата Далмацијана, јавува Јутарњи лист.

split

Поврзани вести

Над пристаништето на Сплит  во делот за патници, има густ час, а пожарникарите веќе се на терен. Причините за пожарот, се уште не се познати пишува Дневник.хр.

Според тврдењата на работниците, се слушнале две експлозии кои се случиле во зградата Далмацијана, јавува Јутарњи лист.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести