петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Серија земјотреси го стресоа регионов

zemjotres

Последни вести

Регионот вчеравечер го потресоа низа земјотреси.

Два земјотреси со јачина од околу 4,5 степени го стресоа крабрежјето на Грција, а земјотрес од 4 степени утрово го стресе крајбрежјето на Албанија на границата со Црна Гора. Епицентарот е регистриран на 19 километри од Улцињ.

Засега нема информации за причинета материјална штета.

Најчитани вести