четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Сеск Фабрегас достапен за 40 мил. фунти

fabregas dostapen

Поврзани вести

Близок извор до таборот на каталонскиот гигант Барселона ја пласираше сензационалната информација дека актуелниот шампион на Шпанија е во потрага по купец кој ќе одвои сериозна парична сума за услугите на одличниот играч за врска, Сеск Фабрегас.

Поранешниот капитен на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, речиси цела сезона игра под очекуваното ниво, а во изминатиот период, натпреварите ги започнува од клупата за резервни фудбалери.

„Фабрегас беше ангажиран како наследник на Чави, но на сите ни е јасно дека Сеск не можа да го замени легендарниот фудбалер на Барселона. Клупските челници не се задоволи од неговиот ефект, не игра на потребното ниво, не ги исполни големите очекувања. Ретко се запишува во листата на стрелци, нема доволно асистенции, а ретко им помага и на дефанзивците. Можно е да биде продаден за време на летниот преоден рок, но заинтересираниот клуб мора да испрати официјална понуда не помала од 40 мил. фунти”, изјави анонимниот извор.

Ваквата информација со голема радост е прифатена од челниците на Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити кои веднаш се подготвени да одвојат околу 40 мил. фунти за услугите на одличниот играч за врка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести