сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Сеск Фабрегас достапен за 40 милиони евра

fabregas dostapen

Поврзани вести

Близок извор до таборот на каталонскиот гигант Барселона ја пласираше сензационалната информација дека клупските челници се во потрага по клуб кој ќе одвои сериозна парична сума за услугите на репрезентативецот на Шпанија, Сеск Фабрегас.

Шпанските медиуми во изминатите неколку недели ја форсираа приказната дека челниците на каталонскиот гигант не се задоволни од играта и формата на одличниот играч за врска кој пред неколку сезони беше ангажиран како наследник на Чави Херандез.

“Таа одлука е веќе донесена, Фабрегас сигурно ќе биде продаден за време на летниот преоден рок. Сеск не ги исполни големите очекувања, не може да биде наследник на Чави Хернандез. Се бара клуб кој ќе одвои околу 40 мил. евра за неговите услуги. Со тие пари Барселона ќе ангажира нов играч за врска, некој помлад, некој кој има светла иднина”, изјави анонимниот извор.

Најголем интерес за репрезентативецот на Шпанија покажаа челниците на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед, кои пред неколку месеци испратија официјална понуда од 35 милиони евра.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести