недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 41

Шестмина повредени при експлозија во Атина

Најмалку шест лица се повредени, а едно се води како исчезнато, при експлозија по која избувнал пожар во ресторан за брза храна на плоштадот Викторија во центарот на Атина.

атина

Поврзани вести

Како што јави дописникот на МИА од Атина, во гаснењето на пожарот учествуваат 20 пожарникари со осум противпожарни возила.

Експлозијата, што се случи претпладнево, најверојатно претставува несреќен случај, предизвикан од истекување на пропан.

Најчитани вести