петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 46

И сестрата на Катица Јанева е фантомски гласач

На листата на „фантоми“ граѓаните постојано забележуваат нови и нови имиња меѓу кои има и огромен број членови и симпатизери на СДСМ, пишува „Курир“.

janeva

Поврзани вести

На листата на „фантоми“ граѓаните постојано забележуваат нови и нови имиња меѓу кои има и огромен број членови и симпатизери на СДСМ, пишува „Курир“.

Во големиот број фантомски гласачи кои досега се појавија и станаа хит на социјалните мрежи беа Јани Макрадули, Гордан Георгиев, Мирјана Најчевска, Благој Ханџиски, сестрата на Радмила Шеќеринска – Лилјана, Фиат и Сефер Цановски, екс-претседателот на СДММ Дарко Давитковски, Ерол Ризаов, Ида Протуѓер.

stefan-fantomi

Порталот пишува дека сега списокот се зголемува и со членови на фамилијата на вработени во ДИК и на специјалната јавна обвинителка, пријателка на СДСМ Катица Јанева.

fantomi-na-janeva

Најнови на листата со фантоми, за која СДСМ тврдеше дека била полна со гласачи на ВМРО-ДПМНЕ, се најде и таткото на портпаролката на ДИК Љупка Гугучевска, Стефан.  „Фантомски гласач“ е и сестрата на Катица Јанева, Лиле Делиџакова и нејзиниот син Ѓорге Делиџаков од Гевгелија.

Најчитани вести