недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Северина дел од жирито на втората сезона на „Х фактор“?

severina-vuckovic-foto-marina-lopicic-1417166746-594065

Последни вести

Втора сезона на шоуто „Х фактор“, кое ќе биде регионално од пролет ќе се емитува во пет земји.

Иако во првата сезона во улога на ментори беа Жељко Јоксимовиќ, Кристина Коваќ, Емина Јаховиќ и Кики Лесандриќ, ниту еден од нив нема повторно да ја дели правдата на овој натпревар.

Како што дознава „Блиц“, продуцентите преговараат во жири да биде Северина Бучковиќ. Засега деталите не се познати, но извесно е дека хрватската поп ѕвезда ќе биде меѓу судиите.

Победник на првата сезона „Х фактор“ беше Даниел Кајмакоски од Македонија и тој ќе не претставува на Евровизија 2015.

Најчитани вести