сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Северина: Еве ти сине, „Се-ве, Се-ве!“

seve3

Последни вести

Познатата хрватска пеачка Северина, стави статус на нејзиниот ФБ профил за нејзниот концерт во Сплит, кој се одржа пред два дена, што предизвика лавина позитивни коментари.

„Имам голема трема вечерва, мајка ми и син ми се на мојот концерт… Ова му е прв концерт…Ми рече – Мамо, знаеш што ќе биде на концертот? Јас го прашав – Што? Па ќе викаат Се-ве, Се-ве, вели тој“.

Во моментот кога публиката почнала громогласно да го скадира нејзиното име, Северина се свртела кон нејзиниот син единец и му рекла: Еве ти сине, „Се-ве, Се-ве!“

severina

 

seve2

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести