четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Северина ги откажа концертите: Tреба да се оперира?!

Лекарите ја советувале да го чува гласот, а таа сè уште не одлучила дали ќе оди на операција или не.

severina5

Последни вести

Поради здравствени концерти хрватската пејачка Северина откажала два концерти. На нејзината официјална страница на Фејсбук објавено е дека концертите се одложени поради проблемите со гласните жици на пејачката, и дека наскоро ќе бидат објавени новите термини.

Како што пренесуваат хрватските медиуми, сплитската пејачка лекарите ја советувале да го чува гласот, а таа сè уште не одлучила дали ќе оди на операција или не.

Северина и пред девет години поради здебелување на гласните жици била во болница и тогаш била оперирана. Закрепнувала три недели, а во текот на 14 дена не смеела да зборува.

Најчитани вести