недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Северина и Игор: Кому му користи повеќе предбрачниот договор?

Кому му користи повеќе предбрачниот договор, на Северина или на Игор? Ова прашање го поставуваат медиумите по објавата дека двојката веќе потпишала ваков договор.

severina-igor-pregratka-naslovna

Поврзани вести

Кому му користи повеќе предбрачниот договор, на Северина или на Игор? Ова прашање го поставуваат медиумите по објавата дека двојката веќе потпишала ваков договор.

Северина Вучковиќ и Игро Којиќ пред венчавката потпишаа предбрачен договор, според кој во случај на развод ниту еден од нив нема да добие ништо од другиот. Иако се мислеше дека договорот го барала пејачката, која поседува недвижен имот во вредност од 800.000 евра, по се изгледа дека од предбрачниот договор многу повеќе корист ќе има Игор.

Неговиот татко, познатиот пејач Драган Којиќ Кеба пред две години потпиша договор на суд со кој го препиша целиот имот на името на неговиот син Игор, пишува српски Свет.

severina-se-omazi

Во тој имот е вклучена вилата на белградската Бежаниска коса, каде први соседи им се Лепа Брена и Слободан Живојиновиќ.

Српските медиуми нагаѓаат дека Кеба се одлучил на таков чекор за неговата вонбрачна черка да неможе да наследи ништо. Кеба ја има и ќерката Ина со писателката Лилјана Јевремовиќ, со која имал кратка авантура пред 18 години.

Тој тврди дека Ина не е негова ќерка, но судот утврдил дека тоа е така. Имено, според тврдењара на мајката на девојката, Кеба примил 13 повици за суд, но ниту еднаш на дошол, поради што автоматски е прогласен за татко на девојката. Врз основа на претходна анализа на крв, утврдено е поклопување со 98, 17 отсто.

Најчитани вести