Македонија

Северина со Кеба лупи пиперки за ајвар! (ФОТО)

Северина со Кеба лупи пиперки за ајвар!  (ФОТО)

Фолк пејачот Драган Којиќ- Кеба открива дека Северина станала вистинска српска снаа, па била и главен кувар додека во домот се подготвувала зимница.

Пејачот во изјава за српските медиуми горделиво зборува како Севе со него и сопругата Оља лупела пиперки и правела ајвар.

37_1000x0

За уште повеќе за ја пофали снаата, Драган додава:

„Зошто да не лупи пиперки? Што има лошо и срамно во тоа? Сите сакаат зимница, и вие и јас и таа, објаснува Кеба дека нема привилегија кога е готвењето во прашање.

Очигледно дека Северина навреме ги сфати правилата на свекорот и се фатила за работа.

36_1000x0-650x543